CYKLOOTVÍRÁK

… je společenská vyjížďka pro všechny příznivce cyklistiky a Postřižinského piva. Rovinatý nenáročný okruh Polabskou nížinou měří přibližně 41 kilometrů. Většinou vede po lesních a polních turistických cestách a cyklostezkách, v kratších úsecích i po silnici.

Před startem obdržíte tradiční samolepku aktuálního ročníku a pivní tácek se „startovním“ číslem. Tácek s razítky z každého stanoviště = malý dárek v cíli.

První a hlavní zastávkou je Hájenka v Kersku známá díky filmu Slavnosti sněženek. Nezapomeňte zde ochutnat skvělého tradičního kance se šípkovou, nebo se zelím.

Na Cyklootvírák je nejvhodnější vyrazit na kole horském, ale i na kole silničním či městském trasu zvládnete. Dbejte na bezpečnost svou i ostatních účastníků, nezapomeňte cyklistickou přilbu. Každý startuje na vlastní nebezpečí.

 

CYKLOZAVÍRÁK

Podzimní Cykozavírák je symbolickým uzavřením cyklistické sezóny a vede po stejné trase. Koná se vždy kolem poloviny října, což může znamenat chladnější a více nejisté počasí. Tato vyjížďka je proto pro „otužilejší“ cyklisty, není doprovázena žádným dalším programem (soutěže, startovní tácky atd.) a o termínu informujeme pouze zde na webu a facebooku. Protože nás bývá výrazně méně, startujeme hromadně v 10:00 výstřelem z pistole.

 

POSTŘIŽINSKÉ DRESY

Dresy a další cyklosvršky jsou ke koupi před startem Cyklootvíráku a na eshopu firmy Eleven. První generaci ve žluté barvě vystřídala v roce 2013 generace druhá – černo-bílo-červená.

 

 

SPŘÁTELENÍ

Doporučujeme pěkný cyklospolečenskorelaxační nezávod Otvírání a zavírání hospůdek v Hradci Králové.

Cyklootvírák fotí Honza Jelínek

Navštivte i turistický web TREKY.CZ.

 
 

MAPA A POPIS TRASY

Naše vyjížďka začíná na hlavním prostranství v areálu Pivovaru Nymburk. Po startu se zadní branou vydáme doleva, kde se ihned napojíme na turistickou červenou stezku, která prvních asi 1500 metrů vede podél Labe. Pokračujeme stále po červené přes obec Písty, kolem jezera u Sadské. Dále opatrně přejedeme silnici u Hradišťka a dostaneme se k hranici Kerského lesa. Stále jedeme po červené a zájemci si mohou odbočit k slavným borovicím (Krásná Pepína a Švarná Tonka). Až dojedeme na silnici v Kersku u Josefova pramene, tak odbočíme po silnici doleva a po asi 500 metrech dojedeme k legendární Hájence v Kersku. (Nedaleko od Josefova pramene je pro zájemce možno navštívit Hrabalovu chatu s číslem popisným 0315.) Po občerstvení se vracíme zpět na červenou stezku, která se za Kerskem napojuje na málo frekventovanou silnici do Semic. V Semicích je další „povinná“ zastávka v pivnici U Irenky. Dále pokračujeme po červené, která asi po 200 metrech odbočuje z hlavní silnice doprava. Za malým potokem se poprvé odpojíme z červené, která odbočuje vlevo a pokračujeme rovně po polní cestě až k Labi. Opět se vydáme doleva podél řeky po zelené značce. Po chvíli se za mostkem zelená opět napojí na červenou a podél Labe pokračujeme k silničnímu mostu v Litoli. Most je nejlepší zdolat pěšky po schodech a ihned za mostem se napojíme na cyklotrasu 24, která vede souběžně se žlutou turistickou podél řeky zpět do Nymburka. Držíme se stále labské cyklotrasy 24, která na krátko odbočí k vesnici Ostrá a po spojení s modrou turistickou značkou se vrací k řece. Po průjezdu Mydlovarského luhu, kde je možno navštívit zříceninu Mydlovary, opouštíme cyklostezku a odbočujeme na žlutou směrem na Kostomlaty. Po pěšince a dále polní cestě dojedeme po žluté až k Sokolovně Kostomlaty, kde nás čeká další zasloužená zastávka. Za Sokolovnou pokračujeme po hlavní silnici a po pár desítkách metrů odbočíme za restaurací U Evy směrem na Doubravu. Těsně před Doubravou zahneme vlevo do Kostomlátek. Tam se opět napojíme na cyklostezku 24 a pohodlně po asfaltce dojedeme až do Nymburka. Po pěší lávce překonáme Labe a dorazíme opět do pivovaru.

Mapka a trasa pro vytištění

 
 

KONTAKT

Připomínky či dotazy nám můžete zaslat emailem na adresu cyklootvirak@email.cz, také nás najdete na facebooku.